ŽIVOT S VLKODAVEM

Historie naší chovatelské stanice zatím není tak bohatá, jak bychom si přáli, to ovšem neznamená, že jsme do chovu irských vlkodavů zapálení méně než jiní chovatelé – možná právě naopak! :)

CHOV

Naším cílem je v prvé řadě nabízet nejlepší čtyřnohé společníky pro aktivní páníčky a jejich rodiny se zachováním výborného exteriéru, sebevědomého vystupování, pevného zdraví, dlouhověkých krevních linií a co nejnižšího koeficientu příbuzenské plemenitby.

VLKODAV

Doma mírný jako ovečka, při lovu odvážný jako lev.

Vítejte na webu chovatelské stanice CHRISBOA NAIF

Děkujeme, že jste zavítali na naše stránky. Rádi bychom Vám ve zkratce napsali pár řádků o našem chovu.

  • našim cílem je odchovat povahově vyrovnané a mazlivé irské vlkodavy, kteří co nejvíce splňují požadavky standardu
  • hledíme na kvalitu, ne na kvantitu
  • zrovna tak jako exteriér je pro nás důležité zdraví našich dospělých psů a odchovaných štěňat
  • velmi důležité pro nás je, že naše štěňátka jsou narozená z nepříbuzenské plemenitby, čímž minimalizujeme rizika zdravotních i exteriérových vad, které z příbuzenské plemenitby hrozí

O nás

Jsme malá chovatelská stanice, která byla založena v roce 2010 pod reg.č. 1238/10. Zabýváme se především chovem irských vlkodavů. Historie naší chovatelské stanice zatím není tak bohatá, jak bychom si přáli, to ovšem neznamená, že jsme do chovu irských vlkodavů zapálení méně než jiní chovatelé – možná právě naopak! :)

Bydlíme v nejjižnější části středních Čech, blízko města Sedlec-Prčice. Pro okolí Sedlce-Prčice se koncem 19. století vžilo pojmenování "Český Merán", to proto, že je nápadně podobné krajině kolem italského města Merano.

Irský vlkodav je pro nás ideálním psem, především pro jeho jedinečnou povahu. Mnoho lidí si rasu svého budoucího psa vybírá podle vzhledu. I my takto vybírali. Irský vlkodav patří bezesporu mezi psy, kteří uchvátí na první pohled svou velikostí a elegancí. Ovšem každý by měl předem zvážit, zda si může toto plemeno pořídit - poskytnout mu lásku, porozumění a plnohodnotný aktivní život plný radosti a nového poznání.