o-nas
o-nas
o-nas
o-nas

Irský vlkodav – láska na první pohled...

Jsme malá chovatelská stanice, která byla založena v roce 2010 pod reg.č. 1238/10. Zabýváme se především chovem irských vlkodavů. Historie naší chovatelské stanice zatím není tak bohatá, jak bychom si přáli, to ovšem neznamená, že jsme do chovu irských vlkodavů zapálení méně než jiní chovatelé – možná právě naopak! :)
Žijeme momentálně v rakouských Alpách, kde si užíváme krásnou přírodu a čerstvý vzduch. V létě se válíme u jezer a chodíme po hřebenech hor. Ovšem ani v zimě se nenudíme, chodíme sáňkovat!
Irský vlkodav je pro nás ideálním psem, především pro jeho jedinečnou povahu. Mnoho lidí si rasu svého budoucího psa vybírá podle vzhledu. I my takto vybírali. Irský vlkodav patří bezesporu mezi psy, kteří uchvátí na první pohled svou velikostí a elegancí. Ovšem každý by měl předem zvážit, zda si může toto plemeno pořídit - poskytnout mu lásku, porozumění a plnohodnotný aktivní život plný radosti a nového poznání.
Zrovna tak jako exteriér je pro nás důležité zdraví našich dospělých psů a odchovaných štěňat. Proto jsou naše feny pravidelně podrobeny zdravotním vyšetřením. Velmi důležité pro nás je, že naše štěňátka jsou narozená z nepříbuzenské plemenitby a rodiče si nejsou navzájem blízce příbuzní, čímž minimalizujeme rizika zdravotních i exteriérových vad, které z příbuzenské plemenitby hrozí. Krycí psy vybíráme opravdu svědomitě, vytipované jedince sledujeme, až nakonec vybereme jednoho, který se nejvíce blíží našemu hledanému ideálu. Takový pes musí splňovat naše nejpřísnější požadavky jak v oblasti zdraví, povahy i vzhledu. 
Našim cílem je odchovat povahově vyrovnané a mazlivé irské vlkodavy, kteří co nejvíce splňují požadavky standardu! Hledíme na kvalitu, ne na kvantitu.
Štěňátkům následně hledáme vhodné láskyplné majitele, které nechceme rozhodně při odběru štěňátka vidět poprvé a naposledy.

Rádi cestujeme, běháme, vystavujeme a fotografujeme :)
Fotky našich, ale i jiných psů můžete vidět v časopisech HAF & MŇAU nebo PES PŘÍTEL ČLOVĚKA.

CERTIFIKÁT CHOVATELSKÉ STANICE

certifikat-chovatelske-stanice

STRÁNKY O NÁS V ČASOPISE HAF & MŇAU

o-nas

STRÁNKY O NÁS V ČASOPISE HAF & MŇAU

2/2014 časopis HAF & MŇAU - 3 strany

  • představení plemene IRSKÝ VLKODAV s titulní fotografií naší fenky RAYLENNE Legenda Belfast-Midas
  • dále rozhovor s chovatelskou stanicí CHRISBOA NAIF a šéfredaktorkou Kateřinou Kašparovou.
vlkodaviny

5/2014 časopis HAF & MŇAU - 2 strany

  • fotokomiks s našimi štěňátky z vrhu A - CHRISBOA NAIF a jejich mamkou RAYLENNE Legenda Belfast-Midas :)