INFORMACE pro zájemce

Naším cílem je v prvé řadě nabízet nejlepší čtyřnohé společníky pro aktivní páníčky a jejich rodiny se zachováním výborného exteriéru, sebevědomého vystupování, pevného zdraví, dlouhověkých krevních linií a co nejnižšího koeficientu příbuzenské plemenitby. Chováme pouze na jedincích, jež jsou podrobeni nejen aktuálnímu srdečnímu vyšetření (doppler+EKG) s výborným výsledkem. Vyšetření absolvujeme s každou fenou před jejím plánovaným krytím a dále jej pak provádíme opakovaně. Vždy u MVDr. Petera Scheera (specializace na kardiologii).

Na krycí psy klademe stejně vysoké nároky, jako na naše chovné feny! Nejsme zastánci chovu za každou cenu, naopak se k odchování vrhu přikláníme jen tehdy, má-li dané spojení co plemenu nabídnout, něco zlepšit či případně posunout dál určité žádoucí prvky daného jedince a jeho krevní linie.
Důležité informace
Stejně jako naši psi, i štěňata s námi sdílejí velký dům a zahradu a jsou neustále v úzkém kontaktu s námi, matkou i ostatními členy smečky v příjemném domácím prostředí s péčí celé rodiny a s přístupem na zahradu. Štěňata jsou 24 hodin denně pod naším dozorem. Doma se štěňata setkají s nejrůznějšími běžnými ruchy domácnosti (vysavač, televize, mixér apod.).

Při vyjížďkách do města a na veterinu se seznámí s autem. Venku zase poznají přírodní věci – šustící vysoká tráva, voda, padlé kmeny, kameny, jiná zvířata.... Naučí se samostatně přemýšlet, prozkoumávat a překonávat různé přírodní, ale i umělé překážky, se kterými se pak budou v běžném životě setkávat.

Toto vše připraví naše/Vaše štěňátko pro další život a pokud Vy, nový majitelé, v tomto budete pokračovat, vyroste vám z malého klubíčka dobře socializovaný a sebevědomý pes, který bude schopen vyřešit každou situaci :)

Od nás můžete očekávat

 • Veselé, zdravé a plně socializované štěně (jak jen to do 8.týdne věku štěňátka jde)
 • Trvalý kontakt a přátelský přístup
 • Rodokmen štěňátka - dostává jej každé štěně v naší CHS
 • Kupní smlouvu
 • Europas
 • Kopii kontroly vrhu z klubu WDK
 • Výbavu pro štěně - obojek, vodítko, hračky, pamlsky
  • pokud budete chtít krmit Vaše štěně granulemi, dostanete kvalitní granule Sam's Field
  • štěňátka, která budou dále krmena masem (BARF), dostanou balíček vitamínů a doplňků
 • Denní program štěněte - rozpis krmení a denních návyků štěněte, které je vhodné po příchodu do nového domova alespoň pár dnů dodržovat a až později zavést vlastní režim
 • Základní informace v chovu IW - výchova, výživa, úpravy srsti atd..
 • Radu a pomoc kdykoli budete potřebovat

Od majitelů očekáváme

 • Dostatek času věnovaný socializaci štěněte
 • Možnost si psa finančně dovolit (krmivo, veterinář, výcvik atd.)
 • Trvalý kontakt s chovatelem - budeme velmi rádi, pokud budete udržovat s námi kontakt (zasílat fotografie) a informovat nás jak o všech pokrocích a radostech, tak i o problémech, které Vás potkají s "naším" štěňátkem. 
 • Osobní návštěvu před odběrem, abychom mohli poznat Vás a Vy nás - naše psy a prostředí, kde štěňata vyrůstají.
 • Účast na svodu mladých (klub WDK) ve věku 7 - 15 měs. štěněte
Důležité informace

Zdraví a povaha

Zrovna tak jako exteriér je pro nás důležité zdraví našich dospělých psů a odchovaných štěňat. Proto jsou naše chovné feny pravidelně podrobeny zdravotním vyšetřením (vyšetření srdce, štítná žláza, celkové biochem. vyš. krve a další). Velmi důležité pro nás je, že naše štěňátka jsou narozená z nepříbuzenské plemenitby a rodiče si nejsou navzájem blízce příbuzní, čímž minimalizujeme rizika zdravotních i exteriérových vad, které z příbuzenské plemenitby hrozí. Stejně jako na zdraví si zakládáme i na povaze a tak nikdy nechováme na jedincích agresivních, příliš bojácných či bázlivých i kdyby byl pes jakkoliv exteriérově výborný a výstavě velmi úspěšný! Povaha u tak velkého a výjimečného plemene jako je irský vlkodav, je a bude pro nás vždy důležitá.

Matka vrhu je před krytím a po porodu plně odčervená. Dále je fena očkována na herpesvirovou infekci a je jí udělána vaginální cytologie ( MVDr. A. Láznička). Štěňátka jsou před odběrem 4x odčervená a naočkovaná. V 6. týdnu jsou čipovaná. Štěňátka jsou zkontrolovaná minimálně 2x veterinářem a 2x poradcem chovu (v prvních dnech po narození a po 6. týdnu). Naši psi a štěňátka jsou v rukách zkušeného veterináře MVDr. A. Lázničky.
Důležité informace

Výživa a krmení štěňat

Rozhodujícím předpokladem dobrého zdravotního stavu irského vlkodava je jeho správná výživa, která hraje nepostradatelnou roli při vývoji kostí a kloubů a jejich udržování po celou dobu života psa!!

Výživa psů je základním a nejdůležitějším faktorem v chovu psů. Ovlivňuje jejich růst, vývoj, celkový zdravotní stav, výkonnost a reprodukci. Mnoho chovatelů a majitelů si toto neuvědomuje a výživu podceňují. Z vlastní zkušenosti vím, že k výživě psů se musí přistupovat velmi zodpovědně a většinou individuálně. V dnešní době se také vyskytuje mnoho alergií na složky krmiva. Co vyhovuje jednomu psovi, nemusí vyhovovat druhému.
Dále při sestavování krmné dávky je velmi důležité přihlížet na plemeno a věk psa.
Rostoucí štěňata velkých a obřích plemen mají naprosto jiné požadavky než štěňata malých plemen či dospělých psů. Podobně i pracovní psi mají jiné požadavky, než psi, kteří tráví většinu svého života bez jakýchkoliv aktivit.

Všichni naši psi jsou krmeni syrovou stravou (BARF - z anglického Boon and Raw Food) – tedy syrové maso, kosti a zelenina. Tato metoda krmení je pro psy nejpřirozenější, je čerstvá a prostá veškerých konzervantů, umělých vitamínů apod. Pro podporu správného vývoje plodů, dostává matka 1-2 měsíce před začátkem hárání a po celou dobu březosti kyselinu listovou a mimo základních doplňků (kloubní výživa, kvasnice, mořská řasa, hydrolyzovaný kolagen, lososový olej) také podle potřeby další vitamíny.

Štěňata jsou do 2. - 3. týdne výhradně jen kojena, případně dokrmována štěněcím mlékem Brit Care. Od třetího týdne začínáme přikrmovat kašičkou z vařeného kuřecího masa se zeleninou a mlékem. Postupně přidáváme různé druhy masa, dále pak kosti (zpočátku mleté, syrové ), vnitřnosti a zeleninu (vařenou). Od 6. - 7. týdne učíme štěňátka na kvalitní granule značky Sam's Field, které mají vysoký podíl masa a jsou vhodné pro vyvážený růst a vývin obřích plemen. Granule máčíme vývarem či horkou vodou, občas přidáme konzervu Sam's Field, trochu kuřecího masa či lososového oleje, aby se štěňátka naučila lépe na granule. Do nového domova štěňátka odcházejí naučená na granule nebo na BARF, záleží jak chtějí krmit budoucí majitelé.

Více informací o VÝŽIVĚ najdete na našich stránkách v rubrice O plemeni - VÝŽIVA

Důležité informace